بنر تبلیغاتی

اگر کاربر همیشگی اینترنت هم نیستید و هر از گاهی به دنیای بی انتهای مجازی سری می زنید باز هم احتمال زیادی دارد که با صفحات تبلیغاتی مستطیلی رنگارنگی بر خورد کنید که در اندازه ها و طرح های مختلف جلوی چشمان تان می رقصند و می خواهند به آنها توجه کنید.
نام این کادرهای رنگین «بنر» است. بنرها از رایج ترین انواع تبلیغات اینترنتی هستند و شاید مهم ترین نمود خلاقیت های تصویری و گرافیکی آگهی های اینترنتی باشند که توجه کاربران و شرکت های تجاری را به خود جلب می کند.
بسیاری از متخصصان دنیای تجارت الکترونیک بر این باورند که محتوای تبلیغات باید فقط متن ساده یا لینک به سایت مورد نظر باشد. اکثر مردم به این نوع تبلیغات توجه خواهند کرد زیرا هنگامی که فردی در اینترنت سیر می کند به دنبال مجموعه ای از اطلاعات خاص است و به فکر مشاهده انیمیشن های جذاب یا آرم های هنری نیست . در واقع ارائه اطلاعات صحیح به جست وجوگران در زمان و مکان مناسب را وظیفه یک بنر موفق می دانند که بنرهای طراحی شده تسخیر از این نوع می باشند. در ادامه به نقش بنرها در معروف کردن نام شرکت‌ها خواهیم پرداخت.

تبلیغات هدفگیری شده

images (2)شاید اصطلاح «تبلیغات هدفگیری شده» را شنیده باشید. این اصطلاح در واقع اشاره به شناخت مخاطب دارد که در این باره شامل کاربرانی با علائق مشترک شغلی، تخصصی، هنری، ورزشی و امثال آن هستند. در تبلیغات از طریق بنر این گروه ها را می توان با دسته بندی سایت های نمایش دهنده آگهی از یکدیگر تفکیک کرد، به طوری که هر آگهی برای گروه خاصی از مخاطبان پخش شود. ناگفته پیداست که به این ترتیب هزینه ها کاهش و بازدهی تبلیغات به میزان درخور توجهی افزایش می یابد و میزان اثرگذاری تبلیغات بالا می رود.

در دنیای مجازی اگر کاربر با صحنه هایی روبه رو شود که به راحتی در دنیای واقعی دیده نمی شود بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد. حال اگر این رویدادها به گونه ای خلاق با قدرت گرافیکی بالا طراحی شوند و از رنگ ها به صورت مجموعه ای حرفه ای در کنار هم استفاده شود خیلی راحت کاربر را به سمت خود خواهد کشید. همچنین ترکیب متحرک بودن اجزای بنر با مجموعه ای ازگروه رنگ های حرفه ای مناسب تر است.
بنرهای متحرک ( فلش ) قدرت جذابیت بالایی دارند. تحرک اجزای بنر برای کاربر زیبا و چشم نواز است.» تبلیغات در فضای سایبر با ترکیب بندی، رنگ، نور، حرکت، حروف و خطوط زیبا اثر محسوسی بر کاربران می گذارد. این تصاویر رنگارنگ ممکن است مدت ها در ذهن بیننده بماند و به اهداف آگهی دهنده کمک کند

چرا تبلیغات بنری؟

banner-advertisingکمترین استفاده تبلیغات بنری آشنایی مصرف کنندگان با برند شماست و این کار در آینده اعتماد و اطمینان به شما را افزایش میدهد. و این یعنی هرگاه محصولی در حوزه ی کاری بخواهند و آن را در گوگل یا بینگ سرچ کنند، به محض دیدن شما بلافاصله روی شما کلیک خواهند کرد و نه کسی دیگر.
در ثانی شما اگر به روش های قبلی تبلیغتان ادامه دهید همیشه همان مقدار مشتری را خواهید داشت و از مشتری هایی جدید که روشهای جدید برای شما به ارمغان می آورند محروم خواهید ماند. روشهای دیگر مشتریانی برای شما می آورند که به دنبال شما میگردند. اما بنر مارکتینگ برای شما مشتریان جدیدی را به همراه می آورد.
شما به منظور رشد و گسترش پایه فروش خود را باید از انواع مسیرها و روشها و منابع بهره ببرید و این نوع تبلیغات هزینه کم و تاثیر به سزایی برای کسب و کار شما خواهد داشت. باید گفت از نظر هزینه نیز‌ این نوع تبلیغات بسیار ارزانتر از تبلیغات عادی هستند.

نقش بنرها در معروف کردن نام شرکت‌ها چیست؟

images (1)پر استفاده‌ترین تبلیغات اینترنتی، بنرها هستند و استفاده از ابزارها و روش های نوین، علاوه بر افزایش تاثیر این روش تبلیغاتی، انقلابی در این نوع تبلیغ ایجاد کرده است. برای کسانی که از ابزارهای سنتی تبلیغ مانند تلویزیون، رادیو یا تبلیغات چاپی استفاده می‌کنند، تبلیغات بنری نقش به‌سزایی در افزایش قابلیت‌های تصویری علامت‌های تجاری دارند و همین‌طور میانگین تعداد کلیک‌ها را افزایش می ‌دهند.
مطابق گزارش تبلیغاتی فورستر، در شرایط یکسان تبلیغات online تاثیر به‌سزایی در افزایش معروفیت نام تجاری شرکت‌ها (تا ۶۰ درصد) دارند. هزینه‌ این نوع تبلیغات بسیار کمتر از تبلیغات عادی است.
بیاد داشته باشیم که بازاریاب‌ها باید برای افزایش بازدهی، از فن‌آوری نوین در ترکیب تبلیغات online و offline استفاده کنند. افرادی که ابزارهای تبلیغاتی سنتی را برای محصولات خود مناسب نمی‌دانند، می‌توانند از تبلیغات بنری برای گسترش نام شرکت خود بیشترین استفاده کنند. کلید موفقیت افرادی که فعالیت‌هایشان ارتباط تنگاتنگی با شبکه اینترنت دارد، گنجاندن بنرها در وب‌سایت هایی است که به‌نحوی به موضوع تبلیغ آن‌ها مرتبط هستند.

پس از اینکه مشتریان، تبلیغات بنری یک شرکت را می ‌بینند، چه روی آن کلیک کنند و چه نکنند، این تبلیغ در معروف کردن نام شرکت با هزینه‌ای اندک نقش به‌سزایی دارد. امروزه بنرها را حدود ۴ تا ۸ هفته در سایت قرار می‌دهند، اما برای دستیابی به نتیجه بهتر، به زمان بیشتری نیاز است. تبلیغات آرم شرکت‌ها در اینترنت مانند موارد سنتی احتیاج به تلاشی بی وقفه دارد، اما در این مورد شما باید هر از چند گاهی مطالب را به‌روز کنید. در این صورت مطمئن باشید نام آرم تجاری مورد نظرتان را در ذهن‌ها ماندگار می‌کنید.

چه نوع کسب و کارهایی میتوانند از تبلیغات بنری استفاده کنند؟

imagesهر کسب و کاری که در دنیای آنلاین مایل به معرفی شدن و منفعت بردن از این طریق باشد میتواند از تبلیغات بنری استفاده کند. در مورد کسب و کارهای کوچک میتوان گفت که این نوع تبلیغ میتواند باعث هدایت ترافیک هدفمند زیادی به وبسایت آنها شود. این تبلیغات مشتریان بالقوه ی زیادی به شما معرفی میکند. این نوع تبلیغ برای هر نوع کسب و کاری که در پی بالا بردن ارزش برند خود و در نتیجه فروش بیشتراست مفید است.

هر وبسایت که بخشی تجاری را شامل میشود بهتر است تا از بنر مارکتینگ استفاده کند. آنها به راحتی تبدیل به فروش میشوند. کمپانی های بزرگ نیز میتوانند از خاصیت معروفیت نام و برندشان در این نوع تبلیغات بهره ببرند. آنها میتوانند از این نوع تبلیغ به عنوان بخشی از استراتژی در کنار تبلیغات کلیکی، تقویت سئو و حضور در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و لینکدین بهره ببرند.

بنر مارکتینگ بسیار موثر در جلب توجه چشمی و توجه مشتریان است. یک تاکتیک خوب میتواند شامل یک پیشنهاد عالی و یا محدودیت در زمان باشد. به طور مثال اگر شما تجهیزات چاپ و یا شبکه میفروشید میتوانید در یک پیشنهاد، تخفیف زیادی در مدت زمانی مشخص ارائه دهید. بنر مارکتینگ به طور کلی باید بخشی از استراتژی کسب و کار شما باشد. کسب و کار شما باید به نحوه های مختلفی ترویج داده شود و تبلیغات بنری نیز نوعی از آن است.

، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.