management

آنچه امروزه به عنوان دانش مدیریت مطرح است، از دیرباز در گنجینه معارف ‏بشرى موجود بوده و با گذشت زمان توانسته است با بهره ‏گیرى از تجربه ‏هاى عملى‏ انسان در اداره جوامع بشرى، گسترش یابد. در سده اخیر، شتاب رشد دانش مدیریت،افزایش یافت تا جایى که به عنوان دانشى مستقل شناخته شد. بنابر این، نظریه‏ هاى ‏موجود در دانش مدیریت، نظریه‏ هایى نو ظهور نیستند بلکه نظریه‏ هایى هستند که پایه و اساس آن‏ها بر تجارب مدیریتى گذشتگان بنا شده است.در این میان، آشنایى با نظریه‏ ها و مسائل مدیریت، مى‏ تواند محققان و دانش پژوهان را یارى ‏رساند در این مقاله به نکات مهم مدیرتی از هفت مدیر عامل برتر جهان خواهیم پرداخت.

چشم انداز بیرون به درون

iStock_StopwatchandToDoList_350-2مدیران برتر دیدگاهی از بیرون به درون دارند و در بازار برای فهم نیاز مشتری گام بر می دارند. در واقع فعالیت هایشان حول محور مشتری می چرخد. این مشتری است که سرنوشت سازمان ها را تعیین می کند. برای مثال زمانی که به گشنر مدیرعامل شرکت آی بی ام شد مشتری محوری در این شرکت مورد توجه نبود، و شرکت ضررهای زیادی را متحمل شده بود. گشنر با این شعار که قبلا یک شرکت مشتری محور وجود داشته و من می خواهم دوباره آن ر ا بازسازی کنم، باعث بازسازی ساختار ذهنی کارکنان شد.

ژن مدیریتی مذهبی

بسیاری از مدیران برتر دارای ژن مدیریتی مذهبی هستند البته مذهبی نه به معنی جاذبه روحانی بلکه به معنای برانگیختن احساسات و فداکاری برای مشتری. از نظر استراتژیک شما می توانید تصمیمات بزرگی بگیرید، ولی این تصمیم گیری ممکن است کافی نباشد مگر آنکه رهبری پر جذبه باشید. برای داشتن یک شرکت بزرگ باید هم فرهمندی و هم رهبری مذهبی داشته باشید. برای مثال هرب کلر مدیر عامل اسبق خط هوایی ساوث وست بود به پرورش یک فرهنگ اجتماعی در میان کارمندان متعهد بود . یکی از نصایح او این است که در مواجه با جامعه سود را هدف قرار ندهید، در عوض بر خدمت به مشتریان تمرکز کنید. در این صورت مشتری هم شاد خواهد شد و هم به سوی شما باز خواهد گشت . البته این امر راهی برای سود به ویژه در شرایط سخت اقتصادی است. جک ولش میگوید بهترین رهبران کسانی هستند که می توانند یک چشم انداز تعیین کنند و دیگران را وادار به اجرای آن کنند.

درک نقش حیاتی فرهنگ سازمانی

images (3)رهبران موفق تجاری به نقش فرهنگ سازمانی واقف هستند و به خوبی می دانند که تغییر بنیادی در فرهنگ چه قدر دشوار است. یک فرهنگ قوی در موفقیت شرکت موثر است. سام والتون بنیانگذار وال مارت بر این باور بود که اگر می خواهی کسی را در کار شریک کنی، به او حق اظهار و مشارکت نظر بده، این کار موثرتر از رابطه سلسله مراتبی کارمند و کارفرماست.

خلق محصولات، فرایندها یا راه حل های مربوط به نسل آینده

یکی از ویژگی های این مدیران برتر توانایی پیش بینی نیازهای آتی و خلق محصولات، خدمات و فناوری های جدید برای برآوردن نیازها را دارند. بیل گیتس موسس مایکروسافت بعد از دیدن یک آگهی در مورد کامپیوتر شخصی فهمید که آینده یعنی نرم افزار و نه سخت افزار.

اجرای بهترین ایده ها بدون در توجه به اینکه چه کسی آنرا مطرح ساخته

مدیران برتر، بهترین ایده ها را بدون در نظر گرفتن منشا آنها به کار می گیرند. سام والتون بنیانگذار وال مارت قبل از افتتاح فروشگاه خود در مورد فروشگاه های دیگر مطالعه می کرد. او میگوید درسی که در زندگی هیچ وقت فراموش نمی کنم یادگیری از رقباست . او دو سال قبل از افتتاح وال مارت با سفر به سواحل شرقی ازفروشگاه ای جی کوروت دیدن کرد. جک ولش نیز بر این باور بود که یادگیری از رقبا وظیفه همه کارمندان شرکت جنرال الکتریک است . او می گوید این کانن و کرایسلر بودند که تکنیک های ورود کالا را به جنرال الکتریک آموختند. برای این مدیران این مهم نبود که ایده ها متعلق به کیست.

پیش برد دانش مدیریت

images (4)مدیران برتر هر یک به گونه ای باعث پیشرفت تفکر مدیریتی شده اند. اندرو گراو از موسسان و مدیرعامل اسبق شرکت اینتل به درک مفهوم نقاط عطف استراتژیک و درک بهترپیچیدگی های انجام تحولات بنیادین در دانش مدیریت کمک شایانی کرد.

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.