فولاد مبارکه

بعد از آنکه حقوق های نجومی برخی مدیران بانک های دولتی افشا و در نهایت منجر به برکناری آنها نیز شد ، این بار از برخی شرکت های صنعتی تحت نظر دولت خبر می رسد که ارقام سنگینی از بیت المال صرف اموری همچون تبلیغات و آگهی شده است .
به گزارش رصد رسانه ، شرکت فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین‌ تولیدکنندگان محصولات فولادی در ایران یکی از نمونه های بارز این ماجرا است که بر اساس صورت‌های مالی این شرکت ، در دو سال اخیر این مجموعه سالانه ۳۰ میلیارد تومان صرف آگهی و تبلیغات کرده است .
بنا بر این گزارش ، این هزینه های هنگفت تبلیغاتی در حالی صورت گرفته است که این شرکت با دارا بودن سهم انحصاری بالایی از بازار ایران ، تقریبا هیچ نیازی به تبلیغ ندارد و شرکت‌ها و کارخانجات مختلف مجبور به خرید محصولات فولاد مبارکه هستند .
در شرایطی که خریداران محصولات فولاد مبارکه به علت سهم انحصاری این شرکت ، ماه‌ها در صف خرید منتظر می مانند ، یقینا این مجتمع بزرگ نیازی به تبلیغ محصولاتش ندارد چراکه تبلیغ و بازاریابی مختص شرکت‌هایی است که در یک فضای رقابتی مجبور به اقناع مشتریان برای خرید محصولاتشان هستند ، نه بازار محصولات فولادی که شرکت فولاد مبارکه به طور انحصاری در اختیار دارد .
با این حال ، هزینه معمول در امر تبلیغات برای شرکت فولاد مبارکه ، قابل پذیرش است اما مبلغ هنگفت سالانه ۳۰ میلیارد تومان برای این شرکت ، قابل تامل است .
این ها در شرایطی است که مدیران فولاد مبارکه می توانند بخش اعظم ۳۰ میلیارد تومان هزینه تبلیغاتی را صرف امور مهمتری همچون ارتقاء وضع معیشتی کارگران و بازنشستگان یا بهبود شرایط ایمنی کار در این کارخانه کنند .

منبع : شما نیوز

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.