کاربردی ترین عوامل در برند سازی

هیچ کس تردید ندارد که عرضه ی کالاها و ارائه ی خدمات کیفی از اهمیت برخوردار است، ولی برندسازی موثر غالبا مهم ترین کاری است که لازم است کسب و کارها برای رسیدن به رشد و شکوفایی انجام دهند. جری مک لافین معتقد است “برند یا نمانام ادراک ذهنی آدم ها از شما، یک محصول، یک خدمت، یک سازمان، یک انگیزه و هدف، یا یک ایده است، برندسازی کوشش های اندیشمندانه و ماهرانه برای ایجاد ادراک مطلوب و خواستنی در ذهن اشخاص دیگر است.”

تاثیر مدیریت برندسازی در جذب مخاطبان

عوامل موثر در مدیریت برندسازی تاثیر مستقیمی در جذب مخاطبان دارد.همانطور که می دانید برند نشان دهنده ی دارایی و ارزش یک مجموعه می باشد.هرچقدر برندتان بیشتر در ذهن مخاطبان باشد شما نیز از آن سود بیشتری می برید، در حالت کلی مجموعه ای که برند ندارد در واقع مانند محصولی می ماند که نامی ندارد.
اما عوامل موثر در برندسازی به چه درد ما میخورد، برندسازی شما را با محصول آشنا می کند. حتی کارایی محصولات را تقویت می کند. برند نشانه شما به عنوان سازنده یا تولید کننده خواهد بود و در واقع مشتریانتان با شنیدن نام برند به فکر شما می افتند.

برندسازی فروش را افزایش می دهد و بازاریابی را نیز راحت تر می کند.فرض کنید وارد مغازه ای می شوید یا میخواهید با تاجری وارد مذاکره شوید، همان ابتدای صحبت با گفتن اسم برند شما خود را معرفی می کنید. هرچقدر برندتان قوی تر باشد راحت تر قرارداد بسته می شود. اگر برند مناسبی انتخاب نکرده باشید و برای برندسازی هزینه های لازم را انجام نداده باشید نباید توقع جذب مشتری و فروش بالایی داشته باشید.

در این مقاله به کاربردی ترین عوامل در برند سازی اشاره شده است.

رقابت

رقابت یکی از مهمترین عوامل محیطی موثر بر کسب و کار و برند شماست. تعداد محصولات شبیه به محصول شما بر بازار شما تاثیر مستقیم دارد. البته در مورد رقابت باید دید سیستمی داشته باشید و کل نگر باشید، بازاریابان و برند سازان فوجی و کونیکا فقط به همدیگه توجه داشتند و دچار جزء نگری شده بودند و هر دو توسط دوربین های نصب شده بر روی گوشی های موبایل از بازار خارج شدند. تقاضای موجود بازار با افزایش رقابت با عرضه بیشتر مواجه شده و باعث افت قیمت می شود. وظیفه شما به عنوان بازاریاب یا برند ساز این است که نه تنها رقبا را زیر نظر بگیرید بلکه با نگاه سیستمی عوامل موثر بر تقاضا را نیز زیر نظر بگیرید، مثلا بالا بردن سطح کیفی آب در یک کشور بر تقاضای کوکاکولا تاثیر گذار است، بقیه تولید کنندگان نوشابه به این فاکتور توجه ندارند ولی برند سازان و بازاریابان قدرتمند کوکاکولا به این فاکتور هم توجه دارند و به همین خاطر کوکاکولا یک برند قدرتمند و بی نظیر است.

بی نقصی

اصول، برای مردم معانی زیادی دارند. اصولی که با مردم به اشتراک گذاشته می شود گروه هایی از مردم را در گردهم می آورد تا شبکه ها و اجتماعاتی را بسازند. نکته ی کلیدی در اینجا این است قادر بودن شما به وفادار ماندن اصول هر آنچه که هستند! است. این تبعیت ها، همان چیزی ست که درستی و کمال شما را می سازد و به مردم اجازه می دهد تا درک کنند که شما چه نوع فردی هستید. علاوه براین، این صحت و درستی اساسی را فراهم می کند تا بتوانید بر روی زمین محکم بایستید چیزی که همه ی ما نیاز به آموختنِ آن داریم.

اعتبار

بسیار شبیه به بخش قبلی ست. نیکنامی و اعتبار شما از عناصر برندتان است که آن را بطور گسترده تحت کنترل خود دارید. در بحث شهرت و اعتبار، ثبات بسیار اهمیت دارد. ثبات در انگلیسی با کلمه ی consistency مفهوم می یابد و حس دیگری هست با عنوان complacency که به معنای احساس رضایتی ست که با دستیابی به چیزی در ما ایجاد می شود. فاصله ی باریکی بین این دو مفهوم قرار دارد. از شما عزیزان می خواهیم تا به درک درست از هر دوی این واژه ها دست یافته و آنها را به خوبی از هم تفکیک کنید. ثباتی که در اینجا مدنظر است به رشد مداوم اشاره دارد. یک رشد مداوم که از طریق یادگیری بیش تر، احساس مسئولیت بیش تر و امثال آن حاصل می شود. ساخت شهرت و خوشنامی از این طریق، به ایجاد معیار بعدی در برندسازی (اعتماد) کمک می نماید.

اعتماد

اعتماد نباید باعث شگفتی شما شود. زیرا چیزی ست که همه ی ما به دنبال آن بوده و خواستارش هستیم. ما می خواهیم به کسانی که آنها را می شناسیم اعتماد کنیم و در مقابل دوست داریم آنها هم به ما اعتماد کنند. اعتماد، پیوستگی و صداقت را به همراه دارد. اعتماد زیربنای معیار دیگری را که همه برای دستیابی به آن تلاش می کنیم ایجاد می کند. و آن چیزی نیست جز ارتباط !

ارتباط

اگر با مشتریان تان متناسب با شخصیت خودشان ارتباط برقرار نکنید، از رقبا عقب می مانید. با افزایش اهمیت بازاریابی دیجیتال، مشتریان تجربه ی متناسب با شخصیت خود را انتظار دارند، و امروزه برندهای آگاه، در حال تلاش برای تحقق این خواسته هستند. این تنها راه برای ادامه ی کسب وکار در دنیای امروز است. بنابراین اگر شما صاحب یک استارت آپ و یا یک شرکت هستید، خواهید فهمید که شخصی سازی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

ما انسان ها، به طور ذاتی به دنبال ایجاد ارتباطات هستیم. ما اجتماعی هستیم. بنابراین طبیعی ست که به دنبال ایجاد و حفظ ارتباطات با افرادی باشیم که مثل خودمان هستند، یا به طریقی نظرمان را جلب کرده اند. آنها هم همین احساس را نسبت به ما داشته باشند تا بتوانیم به یکدیگر اعتماد کنیم. این ارتباط ها، در چیزی که تعیین کننده ی موفق بودن یا نبودن ما در زندگی مان هست به نوعی نقش داشته و جزئی از آن محسوب می شوند. و البته ایجاد این نوع ارتباط با فردی که فاقد اعتبار و اعتماد است غیرممکن می باشد. شناسایی و درک این حقیقت در ارتباطات شخصی هم مانند کسب و کار، به شما کمک می کند. این همان ارتباطی ست که توسط شما ساخته شده و به شما اجازه ی بزرگ تر شدن، قوی تر شدن و بهتر شدن را می دهد.
در پایان بهتر است نقل قولی را از George Bradt بیان کنیم که می گوید: “مردم، محصول تان را نمی خرند، آنها برند شما را می خرند!”

منبع: پدیده فکر مهمتر

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.