دیجی کالا

این روزها کمتر کسی است که با شبکه اجتماعی تلگرام و نحوه کار کردن با آن آشنایی نداشته باشد، قابلیت های برتر این اپلیکیشن سبب شده تا به سرعت با استقبال کاربران مواجه شده و سرعت رشد بالایی داشته باشد.همه گیر شدن تلگرام در ایران فرصت های زیادی برای کسب و کارهای اینترنتی فراهم نموده است. دیجی کالا از جمله کسب و کاری های فروش آنلاین کالای دیجیتالی است که تاکنون کاربران زیادی را به سوی خود نموده و سرعت، سهولت، اطمینان و قدرت انتخاب بالا در خرید اینترنتی، بسیاری از کاربران را به سوی این شیوه خرید سوق داده است و روز به روز به تعداد کاربرانی که این روش خرید را انتخاب می کنند، اضافه می شود.
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا جزء برندهای برتر و مشهور در ایران است که برای توسعه فروش و رونق کسب کار خود، کانالی را بعنوان یک پایگاه جهت ارتباط نزدیک تر خود با مخاطبان ایجاد کرده است.

در کانال رسمی تلگرام دیجی کالا که با آدرس « telegram.me/digikala» بعنوان شبکه رسمی دیجی کالا در تلگرام ثبت شده است علاوه بر تخفیقاتی که بر روی کالاها اعمال شده، برای ترغیب هر چه بهتر مشتریان کد تخفیف ۳۰ هزار تومانی به ازای هر ۱۰۰ هزار تومان خرید در نظر گرفته شده است.
اگر چه شیوه تبلیغات در تلگرام روش بدیع و اثر گذاری به شمار می آید اما کانال تفاوت اساسی با سایت دارد و آن هم اینست که در کانال محصولات طبقه بندی شده همراه با قیمت همانند سایت نباید وجود داشته باشد و به نوعی خلاقیت و گذاشتن مطالب مفید برای مشتریانی که در حال حاضر قصد خرید ندارند می تواند حس اعتماد مشتریان را جلب نماید.

و از آنجایی که اکثر کاربران فعال در تلگرام جوان هستند بهتر است استراتژی های به روز تری درنظر گرفته شود. یک کانال باید بتواند به اندازه یک سریال تلویزیونی جذاب، شخصیت ها و داستان های را در خود بگنجاند که مخاطب به دنبال آنان باشد و برای تماشای آن وقت و دقت کافی را صرف کند و مصداق آن با کانال تلگرام اینست که نمایش یک کلیپ جذاب به مراتب خیلی بهتر است از تبلیغ ست چاقو یا بند رخت، زیرا در این شرایط مخاطب از یکنواختی کانال دلزده و خسته می شود و نهایتا کانال را ترک خواهد نمود.تعداد کاربران فعال در کانال دیجی کالا در حال حاضر حدود ۲۵۰ نفر می باشد که پیش از این رقم تعداد بالاتری بوده است.

یکی دیگر از ضعف های کانال تلگرام، ارسال مطالب در ساعات شروع بامداد می باشد که در این بازه زمانی اکثر افراد یا خواب هستند و یا آماده استراحت می باشند. ساعت های اوج بازدید کاربران در تلگرام از ۲۱ الی ۲۴ است و بالاترین آمار تعداد کاربر ساعت ۲۳ است و این زمان بهترین موقع برای تبلیغ کردن می باشد و زمانبندی نامناسب برای گذاشتن تبلیغات یکی از عوامل پایین بودن یا حتی ریزش کاربران می باشد.

بکارگیری مدیریت استراتژیک و یکپارچه در کانال تلگرام به جهت توسعه کسب وکار، اجرا و کنترل نتایج آنهاست که می تواند بیش از پیش در موفقیت هر چه بهتر کسب وکار نقش موثری را ایفا کند واین شیوه باعث می‌شود که سازمان دارای ابتکار عمل باشد و فعالیت‌هایش به گونه‌ ای درآید که اعمال نفوذ در مشتری نماید.

، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.