کاهش آلودگی مواد پلاستیکی در دریاها

زباله ها مواد سمی هستند که به داخل اقیانوس ها ریخته می شوند آنها به حیات بسیاری از گیاهان و جانوران اقیاوس ها لطمه میزند و سلامتی انسان ها را تهدید می کند، در واقع زباله های پلاستیکی خطرناک ترین آلاینده های اقیانوسی به شمار می آیند پلاستیک قرن‌ها در دریا باقی می‌ماند.
آلودگی آبها توسط مواد پلاستیکی همواره موجبات نگرانی‌ دولت ها و مردم‌ را فراهم‌ آورده‌ و برای‌ مبارزه‌ با آن‌ لازم‌ است‌ دولت ها درسطح‌ ملی‌ و بین‌المللی‌ اقدام‌ و مشارکت‌ نمایند، تخریب‌ سیستم های‌ دریایی‌ و آبهای‌ سطحی‌ موجب‌ بروز صدمات‌ غیر قابل ‌جبرانی‌ به‌ محیط زیست‌ گردیده است.  آلودگی مواد پلاستیکی در دریاها در کشورهای در حال توسعه بسیار بالاتر از کشورهای صنعتی است هر چه رفاه در این کشورها افزایش می ‌یابد، مصرف محصولات پلاستیکی نیز بالاتر می‌رود.
کاهش آلودگی مواد پلاستیکی در دریاهایک شرکت حمل و نقل دریایی در کانادا برای پیشگیری از آلودگی مواد پلاستیکی در سطح دریاها و اقیانوس ها دست به تبلیغات خلاقانه ای زده است همان طور که شاهد هستیم بیشتر زباله های که در سطح دریا وجود دارد مواد پلاستیکی هستند، این شرکت حمل و نقل دریایی برای جلوگیری از کاهش آلودگی مواد پلاستیکی در دریاها، در میدان های اصلی این کشور بر روی مسجمه های وسط میدان اشکالی از جنس پلاستیک را بر گردن مسجمه ها آویخته اند تا با این تبلیغات راهکاری برای کاهش آلودگی مواد پلاستیکی در دریاها پیدا کنند.
این تبلیغات خلاقانه در مرکز شهر ونکور کانادا ذهن تعداد زیادی از مردم را به این تبلیغات درگیر کرده است و سوالات زیادی برای آنها به وجود آورده است و افراد به دنبال راهی برای کاهش آلودگی مواد پلاستیکی در دریاها هستند زیرا این مواد جان هزاران جانور آبزی و پرندگان را به خطر می اندازد.
همچنین این شرکت حمل و نقل دریایی برای کاهش آلودگی مواد پلاستیکی در دریاها یک مسابقه بزرگ راه اندازی کرده است که در آن مردم را به کاهش مصرف مواد پلاستیک و دور نریختن این مواد در دریاها ترغیب کند.

آژانس تبلیغاتی:Rethink, کانادا
کارگردانان خلاقیت اجرایی:Chris Staples, Ian Grais
مدیر هنری:Leia Rogers
کپی رایتر: Leia Rogers
عکاس:David de Haas

،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.