راهکارهای کاهش هزینه و افزایش درآمد

تبلیغ وسیله ای برای تغییر و تاثیر

واقعیت این است که با تغییر وتحولات گسترده در نظام بازار وبازاریابی دنیا و با پراکندگی و گستردگی بازارها و خریداران و با متفاوت بودن شرایط ومقتضیات، هیچ چیز ثابت وهمیشگی نیست حتی گفته ها و ضرب المثل هایی که دورانی طولانی معنا و مفهوم داشته و مورد پذیرش مردم بوده اند.
راهکارهای کاهش هزینه و افزایش درآمدکیفیت مطلوب یعنی پاسخگویی دقیق ودرست به انتظارات وترجیحات مشتری وتبلیغ خوب تبلیغی است هدفمند ومبتنی بر بازارشناسی و مخاطب شناسی وظرافت ها ومهارتهای لازم برای تأثیر بر مخاطب وتغییر در رفتار مخاطب. ارتباط همیشگی با بازار، اطلاع رسانی درست به مشتریان و اطلاع یابی دقیق از آنان و شهرت یافتن ومطرح بودن بعنوان ضرورت های ماندگاری در بازار و سازگاری با تحولات برای هر کسب و کار است. اطلاع رسانی و تبلیغ سریع و درست یک ضرورت است که خود نیازمند نوعی مدیریت هوشمندانه است.

راهکارهایی برای کاهش هزینه ها

تبلیغ با بودجه کمتر : اگر استفاده از تبلیغات رسانه ای بیش از بودجه مورد نظراست و شرکت ها می خواهند با کمترین هزینه بیشترین استفاده را ببرید، می توان از اینترنت، ایمیل و سیستم پیامک و پوسترهای تبلیغاتی استفاده کرد. امروزه به دلیل کمبود وقت و مشغله های ذهنی، مشتریان و مخاطبان کمتر به سوی تلویزیون می روند و اغلب از طریق پیامک و ایمیل از وقایع و اخبار مطلع می شوند.
ادغام تبلیغات : یکی دیگر از روشهای کاهش هزینه ها استفاده از تبلیغ مشترک است .می توانید بطور همزمان با یکی از فروشگاه های مجاور با چاپ یک آگهی مشترک هزینه ها را کاهش دهید. تبلیغ در مکان تجاری نیز از دیگر روش های مناسب است . با توزیع و حراج بخشی از اجناس هم مقادیر بیشتری از کالاها را به فروش می رسد و هم تبلیغاتی به یاد ماندنی انجام می شود . ادغام تبلیغات از دیگرراهکارهای ثمربخش است . راهکارهای کاهش هزینه و افزایش درآمد می توانید تبلیغات مشترک انجام دهید. مثلا به جای این که شرکت برای مدت زمان معینی صفحه آخر هفته ‌نامه‌ای را برای تبلیغات خود خریداری کند، بهتر است با دادن یک آگهی نصف صفحه، آن را با یک شرکت تجاری دیگر شریک شوید یا این که اجازه دهید آن‌ها با شما شریک شوند به عبارت دیگر تبلیغات خود را با تبلیغات آن‌ها همراه کنید.
به این ترتیب هزینه تبلیغات نصف می‌شود با این که ممکن است به این ترتیب تا حدودی بازتاب مورد نظر ایجاد نشود، ولی این بهترین روش برای تداوم تبلیغات در مدت طولانی‌تر و صرفه‌جویی‌ درهزینه است. باید توجه داشت که شریک و همراه تبلیغاتی از رقبا یا شرکت‌هایی نباشد که بنا به دلایلی تمایل ندارید با آن‌ها مرتبط شوید و در این ارتباط نظارت‌های ضروری را اعمال کنید. شریک تبلیغاتی مناسب، کاهش تعداد دفعات پخش تبلیغات و روابط عمومی، از جمله راهکارهای مناسبی است که به یک شرکت تجاری یا سرپرست بخش تبلیغات و بازاریابی می‌تواند در کاهش هزینه‌ها کمک شایانی کند .
راهکارهای کاهش هزینه و افزایش درآمدبا مشتریان خود ارتباط برقرار کنید : موفق ترین افراد کسانی هستند که همیشه نخستین گام را درایجاد ارتباط برمی دارند. با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و نظرشان را درمورد کالاهایتان بپرسید . این بزرگترین تبلیغ برای موفقیت است . زیرا بدون هیچ هزینه ای با عقاید آنان آشنا می شوید و تا حد ممکن معایب را رفع می کنید و به کیفیت محصولات می افزایید .
تبلیغات در شبکه های محلی : شاید مخاطبان شما ساکنین کلان شهرها و مراکز صنعتی نباشند و بتوان با هزینه های کمتر در شبکه استانی خود تبلیغات مفیدی انجام دهید. یکی از ویژگی های متمایززندگی درشهرهای کوچکتر، امکان تبلیغات کم هزینه تر و بازدهی بیشتر است . زیرا اکثر مخاطبان افرادی هستند که مشغله کمتری دارند و هر روز راس ساعت خاصی به خانه می روند و به تماشای تلویزیون می نشینند .
کاهش هزینه ها از طریق فروش آنلاین : شاید تا کنون حتی فکرش را هم نکرده باشید، ولی امروزه فروش اینترنتی یکی از آسانترین، کم هزینه ترین و سودآورترین روش های تجارت است. کافی ست یک سایت راه اندازی کنید و محصولات را به نمایش بگذارید آنگاه خواهید دهید که چگونه مخاطبان از سراسر جهان به سوی شما سرازیر می شوند .

راهکار های برای افزایش در آمد

بر فروش خود بیفزایید : اولین و مهم ترین راه برای افزایش درآمد، فروش کردن بیشتر است و البته راهی برای رسیدن به این منظور است که بر مشتریان خود بیفزایید.
به مشتریان موجود بیشتر و با تکرار فزون تر بفروشید : علاوه بر زیاد کردن شمار مشتریان، می توانید به مشتریان فعلی فروش بیشتری بکنید هزینه های جلب مشتری می تواند بسیار سنگین باشد وقتی مشتری بخصوصی را جلب می کنید، دنبال راه هایی بگردید که او بیشتر خرید کند. علاوه بر افزایش فروش؛ این فروش، سودمندی بیشتری هم نصیب می کند .
راهکارهای کاهش هزینه و افزایش درآمد فروش یک کالا یا خدمت دیگر : علاوه بر اضافه کردن به تعداد دفعاتی که یک خریدار خرید می کند، می توان به مشتریان خود کالاهای جدید هم فروخت افزایش درآمد ناشی از مشتری موجود روش دیگری برای رسیدن به فروش بیشتر است.
بر حجم فروش ها بیفزایید : راه دیگری برای افزودن به فروش خود از هر مشتری این است که بر میزان خرید او بیفزایید یک تولیدکننده باید بتواند کاری کند که هر خریدار بر میزان خریدهایش بیفزاید و فروش کلی خود را بالا ببرد.

قیمت خود را افزایش دهید : شاید ساده ترین راه کسب درآمد بیشتر، بالا بردن قیمت محصولات و خدماتی است که تولید می کنید. سوال اینجاست :چگونه می توانید مشتریان خود را راضی کنید که به قیمت بالاتری از شما خرید کنند؟جواب ساده ای دارد: باید کاری کنید که مشتری ارزش بیشتری برای کالا قائل شود باید توجه داشت ؛ رقابت، قیمت های را دیکته می کند باید کاری کرد که میان کالاها و خدمات تولیدی و کالاها و خدمات تولیدی دیگران، تفاوت هایی در نزد مشتری ایجاد شود. برای رسیدن به این مهم، می توانید بسته بندی را بهتر کنید و یا بر کنترل کیفی کالاها بیفزایید.
بر سودمندی فروش ها بیفزایید : نکته مهم برای هر تجارت در هر موسسه اقتصادی، جریان نقدینگی آن موسسه است. باید هر موسسه ای سعی کند که بر سود خود بیفزاید .علاوه بر افزایش فروش ناخالص، می توایند بر حاشیۀ سود خود هم بیفزایید .برای رسیدن بدین منظور باید بر فروش خالص خود اضافه کنید.
سودمندی هر یک از مشتریان را باید بررسی کرد. ممکن است به این نتیجه برسید که هر مشتری به اندازه متفاوتی از بقیه سود می رساند. بعضی از مشتریان خواهان خدمات پس از فروش بیشتری هستند. بعضی دیگر با توجه به سابقه شان امکان پس دادن محصول خریداری کرده را دارند. حجم متوسط خرید مشتریان با هم تفاوت می کند. به همین شکل بعضی از مشتریان کالاهای گران قیمت تری خریداری می کنند. هر یک از این تغییرها، بر روش سود دهی هر فروش تأثیر می گذارند. در ضمن، سود دهی هر محصول و کالاهای خود را مشخص سازید. اگر بیش از یک محصول را تحویل بازار می دهید، متوجه می شوید که بعضی از آنها در مقایسه با دیگران سود بیشتری عاید شما می کنند. شاید باتوجه به قیمت های جاری، حاشیۀ سود آنها بیشتر است. اگر به کالاهایی که بیشترین سودمندی را بریا شما دارند توجه کنید و روی آنها فعال تر شوید، بر میزان سود خود میفزایید.
راهکارهای کاهش هزینه و افزایش درآمد هزینه های فروش را کاهش دهید : برای رسیدن به سلامتی بیشتر در فعالیت های اقتصادی، باید کاری کنید که مشتریان خود را با هزینه کمتری دست و پا کنید. آیا مشتریان را می شناسید؟ آیا می دانید چگونه می توانید آنها را با هزینه های کمتری جلب خود کنید؟ فرآیند های فروش را بررسی کنید. آیا مستقیمأ فروش می کنید یا از طریق توزیع کنندگان این کار را انجام می دهید؟ اگر کمیسیون می پردازید، آیا رقم آن مطلوب است؟ به عبارت دیگر، آیا حق العملی که می پردازید به اندازه کافی بالا هست که فروشندگان خوبی را جذب شما کند؟ آیا هزینه های حق العمل شما به اندازه کافی کم هست که بتوانید بر اساس آن عمل کنید؟ آیا روشی برای اندازه گیری هزینه های فروش خود دارید؟ اگر ندارید، می توانید در این خصوص اقدام لازم را به عمل آورید و هزینه های فروش خود را بهینه کنید.
حمایت های مالی : برای اینکه بتوانید همیشه و با اطمینان به تجارتتان ادامه دهید باید به دنبال سرمایه گذاران متنوع باشید . ارتباطات خود را افزایش دهید، بطور مدام در جلسات و همایش های تجاری شرکت کنید ، این جمله را همیشه به یاد داشته باشید ” هر ارتباط جدید پلی است به دنیایی دیگر ” مرزهای تجاری را گسترش دهید و ارتباط موثر ایجاد کنید .
تغییرسیاست تجاری : اگر پس از مدتی موفقیتی در تجارت حاصل نشد و هزینه های ماهیانه سنگین وسنگین تر شدند، بلافاصله سیاست تجاریتان را دگرگون سازید . هیچگاه روی یک طرح خاص مانور ندهید و همیشه راههای بیشتری را امتحان کنید اینکار نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس و ریسک پذیری می شود، بلکه تجربیات مفیدی از آزمون و خطاهای حاصل در ذهنیت ایجاد خواهد کرد .

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.