۱۴۶۴۳۶۶۸۴۷_zenlife-6

برند تایوانی ایسوس برای معرفی تلفن همراه خود در ایران ، دست به اجرای یک کمپین بازاریابی زده است .
به گزارش رصد رسانه ، کمپین بازاریابی “سلام #ذندگی” یکی از کمپین هایی است که ایسوس برای معرفی محصولات تلفن همراه سری ذنفون راه انداخته است .
کمپین سلام #ذندگی با برداشتی از محصول تلفن همراه و قرابت آن با فرهنگ جامعه ایرانی بومی‌سازی شده است و کانسپت سلام ذندگی با هدف انتشار حس طلوع یک زندگی جدید در کالبد فعلی جامعه طراحی شده است .
همانطور که گفته شده ، در این کمپین آژانس مارکتینگ لاوان در راستای بومی‌سازی محصولات تلفن همراه ایسوس با نام تجاری ذنفون Zenfone تلاش کرده است تا کانسپت را به محصول ارتباط معنایی و تصویری دهد از این رو زندگی به ذندگی مبدل شد تا علاوه بر ایجاد حس کنجکاوی در ذهن مخاطب ، نزدیکی معنایی با مفهوم مکتب ذن و البته زندگی ایجاد کند .
بر اساس این گزارش ، کمپین سلام #ذندگی به شکل دو فاز اجرایی شد که فاز اول آن به شکل تیزینگ بود تا حس کنجکاوی مخاطب را تحریک کند . در فاز تیزینگ دو بخش در نظر گرفته شده بود . بخش اول تنها به اعلان نام کمپین سلام #ذندگی و تگ‌لاین “سلام خودت را به زندگی برسان” بود. در این فاز با معرفی نمونه‌هایی از تصاویر ، ویدئوها و دست‌نوشته‌های مرتبط با زندگی نقشه راه به مخاطب کمپین معرفی شد .
در این بخش از فاز تیزینگ از موثرین شبکه‌های اجتماعی Influencer ها استفاده شد تا با همراهی ایشان به وایرال کردن و جریان‌سازی محتوا پرداخته شود .
در بخش دوم فاز تیزینگ ، تیم خلاقیت تصمیم گرفت تا یک گام به محصول نزدیک‌تر شود و در اصل رابطه‌ای بین بخش اول فاز تیزینگ با فاز لانچ برقرار کند . بر همین اساس در این بخش ، از ویژگی‌ها و مشخصات فنی برای حضور در کمپین استفاده شد . از اینرو کمپین در بخش دوم به شکل های زیر منتشر شد تا مخاطب را بیشتر درگیر کند و به مخاطب راهنمایی برساند :

سلام زیبایی #ذندگی : که علاوه بر اشاره به زیبایی‌های بصری زندگی به طراحی زیبای محصولات ذنفون ایسوس اشاره داشت و در طرح گرافیکی تلاش شد تا بخشی از این طراحی مستتر شود .
سلام آوای #ذندگی : که علاوه بر اشاره به اصوات زیبایی که در زندگی گوش جان را نوازش می‌دهند به صدای شفاف اسپیکرهای تلفن‌های همراه ایسوس اشاره دارد.
در این بخش از تیزینگ اینفلوانسرها به شکل تیمی اجرا شد . سه تیم مجزا که یکی مربوط به علاقمندان به عکاسی بود که با موضوع زندگی عکس ‌می‌گرفتند، تیم دوم متشکل از چند گیگ علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای بود که در یک گیم‌نت نسبت به تست گوشی اقدام کردند و در نهایت تیم سوم افرادی علاقه‌مند به موسیقی بود . هر یک از این تیم‌ها با استفاده از گوشی‌های ایسوس سری ذنفون نسبت به فعالیتی که می‌کردند از یکی از ویژگی‌های اسمارت‌فون استفاده می‌کردند .
در فاز دوم کمپین ، مخاطب به شکل مستقیم با محصول درگیر می‌شد و با مشاهده کامل تصویر و مشخصات فنی آن ، ارتباط معنایی بین محصول و کمپین سلام #ذندگی برقرار می کرد . بخش لانچ با هدف آگاهی و اطلاع رسانی در مورد مشخصات فنی و ویژگی های طراحی محصول و اعلام حضور آن در ایران همزمان با سایر کشورهای منطقه بود .
پایان کمپین نیز با برگزاری یک مراسم رونمایی و معرفی رسمی ورود گوشی‌های ایسوس به بازار ایران پایان یافت که در آن جمعی از اصحاب رسانه ، فعالان بازار تلفن همراه و برندگان کمپین سلام #ذندگی حضور داشتند .
در این کمپین که با محوریت دیجیتال مارکتینگ اجرا شد بخش‌های زیر به‌عنوان رسانه و ابزارها درگیر بودند :
صفحه فرود کمپین www.zenlife.ir
شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، پیام رسان تلگرام
تبلیغات در نشریات تخصصی و منتخب
تبلیغات در فضای مجازی (موبایل و اینترنت)
تبلیغات سه بیلبورد در سطح شهر تهران

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.