کمپین تبلیغاتی جمع آوری لباس گرم

کمپین تبلیغاتی «گنبد منهای فقر» با رویکرد عدالت اجتماعی در سایت محلی «گنبد سلام» و شبکه های اجتماعی آغاز به فعالیت کرد .
به گزارش رصد رسانه ، یکی از فعالان عرصه مجازی درباره فعالیت‌های این کمپین تبلیغاتی که اخیراً حضور پررنگی در فضای اجتماعی شهر پیداکرده است با بیان این‌که عبارت «منهای فقر» درواقع برگردان واژه «عدالت» است، می‌گوید : گنبد منهای فقر، به دنبال تحقق عدالت اجتماعی در گنبد است. رفع فقر اقتصادی، فرهنگی ،هویتی ،تبعیض، فساد و مسائلی که با زندگی اجتماعی انسان سروکار دارد است و البته این مسائل متفاوت از دنیای ریاضیات هستند و با یک‌منه‌ای ساده به نتیجه نمی‌رسند.
وی افزود : کمپین تبلیغاتی «گنبد منهای فقر»، دریکی از گام‌های بلند و ارزشمندش، «جمع‌آوری لباس گرم برای کودکان» را در آذرماه برگزار کرد. رویدادی که از جنبه‌های مختلف، حرکتی تازه و شایسته تحسین بود. این کمپین که فضای مجازی و ظرفیت شبکه‌های اجتماعی را برای تبلیغات به خدمت گرفته بود، مورد استقبال مجموعه‌های مرجع اجتماعی ازجمله هنرمندان قرار گرفت و موجب شد آثاری دراین‌ارتباط تولید و منتشر شود .
سرایلو از جمع‌آوری نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ لباس و ۶ میلیون تومان وجه نقد در این کمپین که چهار روز بیشتر نبود خبر داد و گفت: بخشی از این جمع آوری ها با همراهی گروه‌های مرجع مانند ورزشکاران و هنرمندان انجام شد و بخشی با گفت‌وگو و مشاهده شکل و شمایل کار.
کمپین تبلیغاتیوی به فرایند توزیع لباس‌ها هم اشاره کرد و بابیان این‌که این فرایند همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: توزیع لباس در بیش از پنج مدرسه از بین ۲۰ مدرسه شناخته‌شده، انجام شد. برای شناسایی هشت منطقه حاشیه شهرستان را اولویت قراردادیم و برای رسیدن به نیازمندی‌ها با مدیران مدارس دبستان‌های این مناطق ارتباط برقرار کردیم. به‌طور میانگین در هر مدرسه ۳۰ تا ۴۰ دانش‌آموز مشخص شدند که نیازمندی‌های آنان از کاپشن و بافت گرفته تا دستکش و کلاه و کفش متنوع است.
برخی از حامیان حتی حاضر به آوردن نام و تبلیغ نداشتند. اما یک خشک‌شویی در گنبد، همه لباس‌ها را برایمان رایگان شست و در مدت کوتاهی تحویل داد.
این فعال اجتماعی خاطرنشان کرد: لباس‌های هدیه شده مردم تفکیک و دسته‌بندی شد. لباس‌هایی که مناسب با جامعه هدف بود، به‌تدریج توزیع می‌شود. مابقی نیز از طریق کمک‌های نقدی تهیه و توزیع می‌شود. البته همین‌الان هم فهرست‌هایی به ما می‌رسد. لباس‌های هدیه شده مردم سه دسته بودند. یک دسته نو خریداری و تحویل‌شده بودند. برخی استفاده‌شده بودند، اما قابل‌استفاده مجدد بودند و برخی هم به‌خصوص برای کودکان قابل‌استفاده نبودند. لباس‌های دسته دوم را قبل از تحویل شست‌وشو کردیم و البته هیچ هزینه‌ای برای شست‌وشو پرداخت نشد.
سرایلو افزود : علاقه مندان از طریق کانال اینستاگرام و تلگرام و شماره تماسی که در این رابطه داده شده می‌توانند همراهی کنند.
او در پایان ابراز امیدواری کرد که در هیچ نقطه ای از شهر، استان، کشور و دنیا فقر، تبعیض، فساد و سایر مشکلات اینچنینی وجود نداشته باشد.

، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.