کمپین مهربانی با آب

امروزه آب یکی از ارکان اصلی حیات بشری است بطوری که حیات بدون آن برای موجوات زنده به هیچ وجه قابل تصور نیست اگر چه کل میزان آب جهان ثابت است اما توزیع نامناسب آب در سطح جهان و ازهمه مهمتر فقدان آب سالم در بسیاری از نقاط جهان نگرانی های زیادی را پیش روی بشرقرار داده است .
حدود ۷۰ درصد از سطح زمین را آب فرا گرفته است ولی متاسفانه بحران آب در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای کمربند خشک زمین مثل ایران ، به عنوان یکی از دغدغه های اصل فراروی آینده ایی جوامع خواهد بود.
بطور کلی در نقاط مختلف کشور کاهش منابع آبی مناسب و نیاز روز افزون بخش های مختلف به آب را می توان از اثرات این بحران دانست در این راستا ایرانسل کمپینی با عنوان «مهربانی با آب »را در سراسر ایران برپا کرده است و سعی بر این دارد تا مصرف صحیح آب را در بین جامعه نهادینه کند و در پی آن خواسته تا مردم پیام خود را در قالب فیلمی کوتاه ارسال کند تا همگی باهم و در کنار هم حامی قطرات آب باشیم و قطره ها را زندگی کنیم و در آخر جوایزی را برای شرکت کنندگان در نظر گرفته است.
حال اگر همه مردم ایران یعنی میلیون ها نفر به کمپین قطره ها را زندگی کنیم یا همان مهربانی با آب ملحق شوند و همه متعهدانه یک قطره در روز صرفه‌جویی کنند دیگر با معضل بحران کم آبی بسیار جدی مواجه نخواهیم شد.
گرچه پیش از هر چیز باید مدیریت چرخه تولید تا توزیع و مصرف آب را شماتت کرد که در طول سال‌ها با سیاستگذاری‌های اشتباه، منابع آبی کشور هدر داده شده اما از بی تفاوتی مصرف کنندگان اصراف گرهم نمی توان به سادگی گذشت وباید توجه داشت مقدار سرانه مصرف آب به شدت درحال افزایش است و تغییر این نگرش نیازمند فرهنگ سازی گسترده در این خصوص می باشد.
ایرانسل پیام های با مضمون های مختلف طراحی کرده است و از مردم خواسته تا با انتشار این آگهی همراه هم باشیم تا جهان تشنه نماند، و با اشتراک گذاشتن فیلم ها و صداها در هشتگ #مهربانی_باآب در اینستاگرام و با در نظر گرفتن جوایزی به قید قرعه کشی ، راهی را برای جذب مخاطبین به سوی مصرف صحیح آب نهاده است.

کمپین مهربانی با آب از جمله کمپین های هدف مندیست که علاوه بر اعتبار ایرانسل در بین مخاطبین ،فرهنگ سازی مطلوبی در جهت مصرف آب را در بین مردم ایجاد کرده و همچنین تبلیغات مستمر ایرانسل همراه با نشان دادن معضلات خشکسالی حتی در جهان و فاجعه های طبیعی و انسانی که در اثر کمبود آب به وجود می آید نیز ثأثیر مطلوبی بر مصرف درست آب بر مردم خواهد گذاشت تا بتوانیم این میراث را برای نسل های بعد از خود حفظ کنیم.

، ،

1 دیدگاه برای نوشته: کمپین قطره ها را زندگی کنیم

  1. سلام
    روشی ابداع کرده ام که بدون نیاز به سوخت یا برق آبهای نامتعارف حتی فوق اشباع از املاح نمکی را با هزینه بسیار پایین فیلتر نموده و قابل استفاده برای کساورزی می نمایم
    هزینه ایجاد سیستم برای هر درخت ۵-۱۰ هزار ت در سال و برای سیستم با عمر طولانی ( ۳۰ سال) هر درخت ۳۰ هزار تومان.
    تماس: ۰۹۱۰۸۸۵۸۵۹۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.